Jompa Ljungström träskulptur, signerad Jompa 1977
661
Final bid850 SEK
Mårth K olja på duk "stilleben# signerad 1959
685
Final bid50 SEK
Mårth K olja på pannå, signerad 1968
686
Fåtölj skinn, Kebe Danmark
679
Fåtölj skinn, Kebe Danmark
Final bid550 SEK
Spegel Fröseke, 1950-1960 tal
687
Spegel Fröseke, 1950-1960 tal
Final bid50 SEK
Carl Fagerlund Orrefors bordslampa
688
Final bid850 SEK
Köksstege 1940-1950 tal
689
Köksstege 1940-1950 tal
Final bid250 SEK
Arne Mattsson tavla-tryck, signerad
683
Final bid75 SEK
Fat Persien, metall & koppar, 2 stycken
691
Final bid125 SEK
Jerker Andersson färglitografi, signerad
692
Final bid1,600 SEK
Sidobord-sängbord 1970-1980 tal
693
Final bid100 SEK
Vävd gobeläng, Romantiskt motiv
695
Final bid150 SEK
Stolar 1 par, Bjärnums slöjdfabrik AB, 1940-1950 tal
696
Final bid175 SEK
Yxa, Per & Jonas Stålberg Edsbyn, signerad P.S
665
Final bid450 SEK
Forskrin allmoge, 1800-tal
697
Forskrin allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Hylla J.E Sundström Enånger, 1900-tal
690
Final bid150 SEK
Taklampa Empire-stil, 1900-tal
699
Final bid275 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Lejontämjarens hus" signerad
701
Final bid3,800 SEK
Jompa Ljungström träskulptur, signerad 1981
662
Final bid750 SEK
702
Final bid2,200 SEK
Fyrhjuling barn
704
Fyrhjuling barn
Final bid2,200 SEK
Vinterdäck 165 R13, 1 par
705
Vinterdäck 165 R13, 1 par
Final bid1,700 SEK
Högfrekvensapparat "Ozonosan"
706
Högfrekvensapparat "Ozonosan"
Final bid125 SEK
Taklampa 1930-1940 tal
707
Taklampa 1930-1940 tal
Takkrona malm, 1900-tal
700
Takkrona malm, 1900-tal
Final bid350 SEK
Frack Rosenbaums Sundsvall
708
Frack Rosenbaums Sundsvall
Final bid500 SEK
Dragspel
709
Dragspel
Final bid50 SEK
Akustisk gitarr Levin
678
Akustisk gitarr Levin
Final bid1,300 SEK
Slagbord & stolar, 2 stycken, moderna
710
Final bid100 SEK
Vinterdäck 5/112, 1 par
703
Vinterdäck 5/112, 1 par
Final bid650 SEK
Kockum emalj, Design Nerman, skålar 2 stycken
711
Final bid75 SEK
Sängbord teak 1 par, AB Carlströms möbelfabrik, 1950-1960 tal
712
Final bid900 SEK
Karmstol ek, 1950-1960 tal
716
Karmstol ek, 1950-1960 tal
Final bid100 SEK
Soffbord "Anika" design Anika Reuterswärd
718
Final bid50 SEK
Gunnar Larson Gustavsberg "Kulan" askkoppar, 2 stycken
719
Final bid100 SEK
Arthur Percy Gefle "Royal" fruktset, 7 delar
720
Final bid75 SEK
Sidobord IKEA "Lövet"
713
Sidobord IKEA "Lövet"
Final bid550 SEK
Gefle "Gyllen" hänkelvaser, 2 stycken
721
Final bid50 SEK
Sidobord teak, 1950-1960 tal
714
Sidobord teak, 1950-1960 tal
Final bid200 SEK
Gustavsberg "Isolde" kaffeservis, 22 delar
722
Final bid200 SEK
Fotglas 10 stycken, 1950-1960 tal
723
Final bid125 SEK
Soffbord teak, 1960-tal
717
Soffbord teak, 1960-tal
Final bid250 SEK
Rostfria kastruller, 2 stycken
725
Final bid350 SEK
Rostfri fiskgryta
726
Rostfri fiskgryta
Final bid100 SEK
Skärså glashytta konstglas "Albertina race 2012"
728
Final bid50 SEK
Kulram 1900-tal
698
Kulram 1900-tal
Final bid350 SEK
C. Jörgensen Bodum, tekanna
730
C. Jörgensen Bodum, tekanna
Final bid400 SEK
Sideboard teak, 1950-1960 tal
715
Sideboard teak, 1950-1960 tal
Final bid2,800 SEK