Karl Tirén akvarell, signerad 1940
Final bid650 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Jägaren" provtryck, signerad 1975
Final bid3,000 SEK
Einar Svedin olja på duk "Jesus går på vatten till lärjungarna i båten" signerad E. Svedin
Final bid4,600 SEK
Jan Bergström olja på duk "Båtar" signerad 1999
Final bid275 SEK
Olja på pannå signerad Silfwerbrand
Final bid225 SEK
Trätavla "Dr-Christinas-Chacht" signerad John
Tavla-tryck efter Joh Cardon "Anders Celsius"
Tavla-tryck efter Frans Lindberg "I bröllopsgården"
Per Larsson "Tecknar Lasse" akvarell, signerad 1978
Final bid300 SEK
Jerker Andersson färglitografi, signerad
Final bid1,800 SEK
Tavla, bemålat trä "Jesus sista måltid" 1800-1900 tal
Final bid450 SEK
Tavla Gustaf VI Adolf
Tavla Gustaf VI Adolf
Elvis canvastryck
Elvis canvastryck
Final bid50 SEK
Ursula Schütz litografi "Blankvatten" signerad
Final bid100 SEK
Bror Ingemar olja på pannå, signerad -54
Final bid125 SEK
Olja på pannå, otydlig signatur
Theddy Skog träsnitt "Katarina kyrka Stockholm"
Final bid50 SEK
Jan Lundqvist provtryck, signerad
Lars Norrman färglitografi, signerad
Final bid100 SEK
Färglitografi "I jorden samlar en kraft" otydlig signatur
Final bid75 SEK
Annie Krokfors olja på pannå, signerad -48
Final bid150 SEK
Koppartavla otydlig signatur
Koppartavla otydlig signatur
Final bid50 SEK
Sture Meijer litografi, signerad -90
Final bid100 SEK
Per Forsell fototryck "Linbodar Trolldalen Växbo" signerad 1966
Final bid600 SEK
Maria Stensson olja på duk, signerad -77
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1947
Final bid650 SEK
Otto Lindberg olja på duk "Fullriggare" signerad 1932
Final bid2,000 SEK
Final bid50 SEK
Tavla-tryck Oscar II
Tavla-tryck Oscar II
Final bid175 SEK
Albert Engström affisch
Albert Engström affisch
Final bid450 SEK
Karta Gotland
Karta Gotland
Eric Lundgren olja på duk, signerad
Final bid400 SEK
Skulptur "Par"
Skulptur "Par"
Final bid700 SEK
E.G Leksell litografi "Kattlunds, Gotland" signerad 1961
Olja på duk osignerad, 1800-1900 tal
Erik Högberg olja på pannå, signerad
Final bid100 SEK
Erik Olson Halmstadgruppen, komposition signerad 1955
Final bid1,900 SEK
Olja på duk okänd konstnär, signerad SH
Final bid50 SEK
Arne Öhden olja på pannå, signerad -65
Erik Högberg olja på duk, signerad
Final bid50 SEK
Ramade foton, 1 par
Ramade foton, 1 par
Final bid50 SEK
Väggrya "Hälsingebock"
Väggrya "Hälsingebock"
Final bid500 SEK
R. Chockolka Keramos Wien, figurin "hästar" 1900-tal
Final bid950 SEK
Einar Carlsson olja på duk "Kortspelare" signerad
Final bid200 SEK
Bertil Lindh litografi "Vinterhare" signerad
Final bid250 SEK
Hans Ekvall färglitografi, signerad
Torbjörn Zetterholm träsnitt "Strandråg" signerad 1972
149
Final bid75 SEK
Färgtryck
Färgtryck