Dorothy Clough väggrelief, no: 17
564
Final bid500 SEK
Tavla-tryck "Auktion" Jac. Edgren
Final bid100 SEK
Olja på pannå "Stilleben"
588
Olja på pannå "Stilleben"
Final bid50 SEK
Figurin trä, signerad OE
596
Figurin trä, signerad OE
Elsa Castello akvarell, signerad
610
Final bid75 SEK
Mari Simmulson Uppsala Ekeby väggrelief
686
Final bid3,000 SEK
Akvarell otydlig signatur "Ån vid Bergkvarn Torsåker" signerad 1956
725
Carl Stenshammar olja på duk "Vårbäck i fjällen" signerad
726
G. Norling olja på duk, signerad
727
Hugo Palmquist olja på duk "Stilleben" signerad
728
Johan Arvall olja på duk, signerad
729
Final bid50 SEK
Akvarell otydlig signatur, -87
730
Final bid50 SEK
S. Palm olja på pannå "Vinterlandskap" signerad
731
Rut Svanström litografi, signerad -81
724
Final bid50 SEK
Alfred Thörne "Torpet" kopia-tryck
732
Final bid50 SEK
Akvarell otydlig signatur
763
Akvarell otydlig signatur
Final bid125 SEK
Poster efter Robert Bensons "Party Time" 1984
765
Final bid125 SEK
Litografi otydlig signatur
764
Litografi otydlig signatur
Final bid150 SEK
Tengra porslinsfigurin, made in Spain
813
Väggrelief gjutjärn "Gustaf Frödings Bergatroll" Christian Ericsson
829
Final bid100 SEK
Trärelief F. Bärjed "Gustaf Fröding"
832
Final bid75 SEK
Nils Nilsson Skum tryck
834
Nils Nilsson Skum tryck
Final bid50 SEK
Nils Nilsson Skum tryck
835
Nils Nilsson Skum tryck
Final bid100 SEK
Nils Nilsson Skum tryck
836
Nils Nilsson Skum tryck
Final bid225 SEK
B. Almlöf olja på duk "Fjällvandring" signerad -71
837
Final bid1,500 SEK
Skolplansch "Vinterfåglar vid gården"
883
Final bid1,300 SEK
Samefigurin signerad F.V 1974
897
Samefigurin signerad F.V 1974
Final bid75 SEK
Thomas Hellström Nittsjö keramik, figurin no: 6425
898
Final bid125 SEK
Figuriner trä, 2 stycken
899
Figuriner trä, 2 stycken
Tavla-poster signerad
909
Tavla-poster signerad
Final bid125 SEK
Affisch "Manet Ordrupgaard"
910
Affisch "Manet Ordrupgaard"
Final bid50 SEK
Ib Laursen byst keramik, 1900-tal
907
Final bid1,800 SEK
Träfigurin "Katt"
916
Träfigurin "Katt"
Tavla-tryck efter Lafosse
935
Tavla-tryck efter Lafosse
Karin Pihlquist olja på duk "Ödetorpet"
833
Final bid50 SEK