Fraktpriserna visas för tillfället inte i objektets beskrivning. För frakt, vänligen begär prisuppgift av oss via mail. Detta kan göras både före och efter auktionens avslut.
- Artworks & SculpturesClear filters
564
Dorothy Clough väggrelief, no: 17
Final bid500 SEK
Tavla-tryck "Auktion" Jac. Edgren
Final bid100 SEK
588
Olja på pannå "Stilleben"
Final bid50 SEK
596
Figurin trä, signerad OE
610
Elsa Castello akvarell, signerad
Final bid75 SEK
686
Mari Simmulson Uppsala Ekeby väggrelief
Final bid3,000 SEK
725
Akvarell otydlig signatur "Ån vid Bergkvarn Torsåker" signerad 1956
726
Carl Stenshammar olja på duk "Vårbäck i fjällen" signerad
727
G. Norling olja på duk, signerad
728
Hugo Palmquist olja på duk "Stilleben" signerad
729
Johan Arvall olja på duk, signerad
Final bid50 SEK
730
Akvarell otydlig signatur, -87
Final bid50 SEK
731
S. Palm olja på pannå "Vinterlandskap" signerad
724
Rut Svanström litografi, signerad -81
Final bid50 SEK
732
Alfred Thörne "Torpet" kopia-tryck
Final bid50 SEK
763
Akvarell otydlig signatur
Final bid125 SEK
765
Poster efter Robert Bensons "Party Time" 1984
Final bid125 SEK
764
Litografi otydlig signatur
Final bid150 SEK
813
Tengra porslinsfigurin, made in Spain
829
Väggrelief gjutjärn "Gustaf Frödings Bergatroll" Christian Ericsson
Final bid100 SEK
832
Trärelief F. Bärjed "Gustaf Fröding"
Final bid75 SEK
834
Nils Nilsson Skum tryck
Final bid50 SEK
835
Nils Nilsson Skum tryck
Final bid100 SEK
836
Nils Nilsson Skum tryck
Final bid225 SEK
837
B. Almlöf olja på duk "Fjällvandring" signerad -71
Final bid1,500 SEK
883
Skolplansch "Vinterfåglar vid gården"
Final bid1,300 SEK
897
Samefigurin signerad F.V 1974
Final bid75 SEK
898
Thomas Hellström Nittsjö keramik, figurin no: 6425
Final bid125 SEK
899
Figuriner trä, 2 stycken
909
Tavla-poster signerad
Final bid125 SEK
910
Affisch "Manet Ordrupgaard"
Final bid50 SEK
907
Ib Laursen byst keramik, 1900-tal
Final bid1,800 SEK
916
Träfigurin "Katt"
935
Tavla-tryck efter Lafosse
833
Karin Pihlquist olja på duk "Ödetorpet"
Final bid50 SEK