Zorn tryck "Vårt dagliga bröd"
Final bid50 SEK
Väggbonad efter Hjelt Per Persson, Leksand
Final bid175 SEK
S. Ekmark olja på pannå, signerad 1957
Canvastavla Brigitte Bardot
Canvastavla Brigitte Bardot
Final bid50 SEK
Zorn signerat tryck
Zorn signerat tryck
Final bid500 SEK
Alf Olsson litografi "Vid havet" signerad -80
Final bid50 SEK
Lim Johan tryck
Lim Johan tryck
Final bid850 SEK
Final bid75 SEK
Olle Ericson olja på pannå, signerad -51
Final bid100 SEK
Lasse Åberg affisch "Cat & Mouse"
Final bid150 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1915
Final bid700 SEK
Akvarell julmotiv-tomtar, osignerad
Final bid850 SEK
Ulf Törneman väggdekoration emalj, signerad -70
Final bid1,100 SEK
Leif Formgren handkolorerad serigrafi "Ockelbo" signerad -85
Final bid175 SEK
Pär Ljusberg batiktavla "Furudahls bruk"
Final bid1,600 SEK
Karta-tryck Nordlandia
Karta-tryck Nordlandia
Final bid650 SEK
Taisto Kaasinen Uppsala ekeby "Viking" no: 6064
Final bid100 SEK
Dorothy Clough Uppsala Ekeby "Linda"
408
Final bid250 SEK
Gustav Klimt tavla-tryck, signerad
434
Final bid275 SEK
Sven Lingardsz färglitografi, signerad 1995
436
Final bid50 SEK
Malin Ingvar-Nilsson färglitografi, signerad
Final bid175 SEK
Tavla-tryck textil, Jobs
439
Tavla-tryck textil, Jobs
Final bid150 SEK
Elsie Tapper färglitografi, signerad
Final bid200 SEK
Akvarell, osignerad
Akvarell, osignerad
Final bid50 SEK
Väggrelief Jie, no: 768
Väggrelief Jie, no: 768
Final bid75 SEK
J. Lönn olja på pannå, signerad -76
437
Final bid1,500 SEK
Olja på pannå "Stilleben" signerad A.A
435
Final bid750 SEK
Mårten Andersson tavlor, inramade vykort, 2 stycken
Final bid200 SEK
Anna-Lisa Thomson Uppsala Ekeby "Björn"
Final bid150 SEK
Stig Lindberg Gustavsberg "Bisonoxe"
Final bid75 SEK
Nittsjö keramik "Krabba"
Nittsjö keramik "Krabba"
Final bid100 SEK
Maria Ericson Jie "hund"
Maria Ericson Jie "hund"
Lomonosov USSR "Isbjörn"
Lomonosov USSR "Isbjörn"
Final bid50 SEK
Vicke Lindstrand Uppsala Ekeby "Häst"
Final bid200 SEK
Paul Hoff Kosta Boda konstglas "Igelkott" 1976
Final bid225 SEK
Paul Hoff Gustavsberg "Vigg" stengods
Final bid300 SEK
Goebel hummelfigurin "Katt"
Goebel hummelfigurin "Katt"
Final bid75 SEK
Einar Luterkort Uppsala Ekeby "Skotte" Art Deco 1930-tal
Final bid50 SEK
Kowa porslinsfigur "Whitethroat"
Figuriner trä, signerad N. Hjort 76
Final bid550 SEK
Lekhäst trä "Ardenner" signerad O.L 1987
Final bid1,700 SEK
Lekhäst trä 1900-tal
Lekhäst trä 1900-tal
Final bid75 SEK
Skulptur keramik
Skulptur keramik
Final bid600 SEK
Arthur Percy Gefle "Diana" figurin
542
Final bid500 SEK
Porslinsfigur vintage
543
Porslinsfigur vintage
Thomas Hellström Nittsjö keramik "Älg" no: 6082
Final bid350 SEK
Goebel hummelfiguriner, 2 stycken
551
Final bid100 SEK
Figuriner hund Tyskland, no: 7746 & tomte POL
552
Final bid50 SEK