Månadsauktion 2024-11-24

Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.

Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.

Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-11-24
Include closed lots
2h 15m
Dalahäst 1900-2000 tal
751
Dalahäst 1900-2000 tal
Current bid550 SEK
2h 15m
Bertil Vallien Kosta Boda, miniatyrvas, signerad no: 48008
752
Bertil Vallien Kosta Boda, miniatyrvas, signerad no: 48008
Current bid150 SEK
2h 16m
Bertil Vallien Kosta Boda Artist Collection, miniatyrvas, signerad no: 48216
753
Bertil Vallien Kosta Boda Artist Collection, miniatyrvas, signerad no: 48216
Current bid125 SEK
2h 16m
Gullaskruf pokalglas, signerad S. Lidberg + Pokalglas signerad R. Carlsson
754
Gullaskruf pokalglas, signerad S. Lidberg + Pokalglas signerad R. Carlsson
Starting bid100 SEK
2h 16m
Nadja Wedin muggar, 3 stycken
755
Nadja Wedin muggar, 3 stycken
Starting bid100 SEK
2h 16m
Höganäs keramik, tekanna
756
Höganäs keramik, tekanna
Starting bid100 SEK
2h 17m
Kjell Engman Kosta Boda, 3 stycken
757
Kjell Engman Kosta Boda, 3 stycken
Current bid100 SEK
2h 17m
Skålar keramik, 4 stycken
758
Skålar keramik, 4 stycken
Current bid100 SEK
2h 17m
Kandelabrar 1 par, smidesarbete, 1800-1900 tal
759
Kandelabrar 1 par, smidesarbete, 1800-1900 tal
Current bid350 SEK
2h 18m
Stövelknekt gjutjärn
760
Stövelknekt gjutjärn
Current bid225 SEK
2h 18m
Höganäskrukor, 4 stycken
761
Höganäskrukor, 4 stycken
Current bid100 SEK
2h 18m
Plåtburkar, 4 stycken
762
Plåtburkar, 4 stycken
Current bid100 SEK
2h 18m
Gefle "Ester" kryddservisdelar, 7 delar
763
Gefle "Ester" kryddservisdelar, 7 delar
Starting bid100 SEK
2h 19m
Höganäs keramik, 4 delar
764
Höganäs keramik, 4 delar
Current bid100 SEK
2h 19m
Villeroy & Boch, design Naif, teservis 12 delar
765
Villeroy & Boch, design Naif, teservis 12 delar
Current bid225 SEK
2h 19m
Herrbetjänt för vägg
766
Herrbetjänt för vägg
Current bid200 SEK
2h 20m
Radio Siemens-Super Type C 62
767
Radio Siemens-Super Type C 62
Current bid100 SEK
2h 20m
Anders Olsson tryck "Tomte med häst"
768
Anders Olsson tryck "Tomte med häst"
Current bid250 SEK
2h 20m
Lodur 1900-talets första hälft
769
Lodur 1900-talets första hälft
Current bid450 SEK
2h 20m
Ljusstakar mässing, 1 par, 1900-tal
770
Ljusstakar mässing, 1 par, 1900-tal
Current bid175 SEK
2h 21m
Tomte gips, 1900-tal
771
Tomte gips, 1900-tal
Starting bid100 SEK
2h 21m
Fotglas, 5 stycken, 1800-1900 tal
772
Fotglas, 5 stycken, 1800-1900 tal
Current bid175 SEK
2h 21m
Arne Hasle, sittande tomte, Askim Norge
773
Arne Hasle, sittande tomte, Askim Norge
Current bid125 SEK
2h 22m
Arne Hasle, sittande tomte, Askim Norge
774
Arne Hasle, sittande tomte, Askim Norge
Current bid125 SEK
2h 22m
Plädar Forsbro Yllefabrik Arbrå, 2 stycken
775
Plädar Forsbro Yllefabrik Arbrå, 2 stycken
Current bid175 SEK
2h 22m
Köksstege
776
Köksstege
Current bid200 SEK
2h 22m
Spegel 1900-tal
777
Spegel 1900-tal
Current bid100 SEK
2h 23m
Sybord med speldosa, 1940-1950 tal
778
Sybord med speldosa, 1940-1950 tal
Current bid200 SEK
2h 23m
Matbord, modernt
779
Matbord, modernt
Current bid100 SEK
2h 23m
Soffbord/barbord ek, modern
780
Soffbord/barbord ek, modern
Current bid500 SEK
2h 24m
Rottinggrupp 3 delar, 1900-tal
781
Rottinggrupp 3 delar, 1900-tal
Current bid250 SEK
2h 24m
Matgrupp ek, 1940-1950 tal
782
Matgrupp ek, 1940-1950 tal
Current bid350 SEK
2h 24m
Serveringsvagn 1970-1980 tal
783
Serveringsvagn 1970-1980 tal
Current bid400 SEK
2h 24m
Blombänk betsad furu
784
Blombänk betsad furu
Current bid225 SEK
2h 25m
Sidobord 1 par, 1970-1980 tal
785
Sidobord 1 par, 1970-1980 tal
Current bid150 SEK
2h 25m
Göran Malmvall sportstugestolar, 4 stycken, 1900-talets andra hälft
786
Göran Malmvall sportstugestolar, 4 stycken, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
2h 25m
Matgrupp betsad furu
787
Matgrupp betsad furu
Current bid100 SEK
2h 26m
Vällingklocka 1900-tal
788
Vällingklocka 1900-tal
Current bid500 SEK
2h 26m
Adventsljusstakar 1 par, moderna
789
Adventsljusstakar 1 par, moderna
Current bid125 SEK
2h 26m
Adventsljusstakar 1 par, moderna
790
Adventsljusstakar 1 par, moderna
Starting bid100 SEK
2h 26m
Bordslampa 1960-1970 tal
791
Bordslampa 1960-1970 tal
Current bid1,400 SEK
2h 27m
Taklampa koppar, Jugend-stil, 1920-1930 tal
792
Taklampa koppar, Jugend-stil, 1920-1930 tal
Current bid125 SEK
2h 27m
Taklampa, Malmö Metallfabrik, 1900-talets första hälft
793
Taklampa, Malmö Metallfabrik, 1900-talets första hälft
Current bid100 SEK
2h 27m
Ljuskrona malm, 1900-tal
794
Ljuskrona malm, 1900-tal
Current bid225 SEK
2h 28m
Ljuskrona Venetiansk stil, 1900-tal
795
Ljuskrona Venetiansk stil, 1900-tal
Current bid100 SEK
2h 28m
Stege plåt/metall
796
Stege plåt/metall
Current bid100 SEK
2h 28m
Stege lättmetall
797
Stege lättmetall
Current bid275 SEK
2h 28m
Säckkärra
798
Säckkärra
Current bid200 SEK
Address

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Follow us

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.