Månadsauktion 2024-11-24
Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.
Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.
Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.
751
Dalahäst 1900-2000 tal
Current bid550 SEK
752
Bertil Vallien Kosta Boda, miniatyrvas, signerad no: 48008
Current bid150 SEK
753
Bertil Vallien Kosta Boda Artist Collection, miniatyrvas, signerad no: 48216
Current bid125 SEK
754
Gullaskruf pokalglas, signerad S. Lidberg + Pokalglas signerad R. Carlsson
Starting bid100 SEK
755
Nadja Wedin muggar, 3 stycken
Starting bid100 SEK
756
Höganäs keramik, tekanna
Starting bid100 SEK
757
Kjell Engman Kosta Boda, 3 stycken
Current bid100 SEK
758
Skålar keramik, 4 stycken
Current bid100 SEK
759
Kandelabrar 1 par, smidesarbete, 1800-1900 tal
Current bid350 SEK
760
Stövelknekt gjutjärn
Current bid225 SEK
761
Höganäskrukor, 4 stycken
Current bid100 SEK
762
Plåtburkar, 4 stycken
Current bid100 SEK
763
Gefle "Ester" kryddservisdelar, 7 delar
Starting bid100 SEK
764
Höganäs keramik, 4 delar
Current bid100 SEK
765
Villeroy & Boch, design Naif, teservis 12 delar
Current bid225 SEK
766
Herrbetjänt för vägg
Current bid200 SEK
767
Radio Siemens-Super Type C 62
Current bid100 SEK
768
Anders Olsson tryck "Tomte med häst"
Current bid250 SEK
769
Lodur 1900-talets första hälft
Current bid450 SEK
770
Ljusstakar mässing, 1 par, 1900-tal
Current bid175 SEK
771
Tomte gips, 1900-tal
Starting bid100 SEK
772
Fotglas, 5 stycken, 1800-1900 tal
Current bid175 SEK
773
Arne Hasle, sittande tomte, Askim Norge
Current bid125 SEK
774
Current bid125 SEK
775
Plädar Forsbro Yllefabrik Arbrå, 2 stycken
Current bid175 SEK
776
Köksstege
Current bid200 SEK
777
Spegel 1900-tal
Current bid100 SEK
778
Sybord med speldosa, 1940-1950 tal
Current bid200 SEK
779
Matbord, modernt
Current bid100 SEK
780
Soffbord/barbord ek, modern
Current bid500 SEK
781
Rottinggrupp 3 delar, 1900-tal
Current bid250 SEK
782
Matgrupp ek, 1940-1950 tal
Current bid350 SEK
783
Serveringsvagn 1970-1980 tal
Current bid400 SEK
784
Blombänk betsad furu
Current bid225 SEK
785
Sidobord 1 par, 1970-1980 tal
Current bid150 SEK
786
Göran Malmvall sportstugestolar, 4 stycken, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
787
Matgrupp betsad furu
Current bid100 SEK
788
Vällingklocka 1900-tal
Current bid500 SEK
789
Adventsljusstakar 1 par, moderna
Current bid125 SEK
790
Starting bid100 SEK
791
Bordslampa 1960-1970 tal
Current bid1,400 SEK
792
Taklampa koppar, Jugend-stil, 1920-1930 tal
Current bid125 SEK
793
Taklampa, Malmö Metallfabrik, 1900-talets första hälft
Current bid100 SEK
794
Ljuskrona malm, 1900-tal
Current bid225 SEK
795
Ljuskrona Venetiansk stil, 1900-tal
Current bid100 SEK
796
Stege plåt/metall
Current bid100 SEK
797
Stege lättmetall
Current bid275 SEK
798
Säckkärra
Current bid200 SEK