Månadsauktion 2024-11-24
Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.
Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.
Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.
- Klockor & UrClear filters
Fickur savonett, 14k
Current bid9,000 SEK
150
Fickur silver, Longines
Current bid500 SEK
Väggklocka Westerstrand
Current bid100 SEK
Väggur 1900-tal
Starting bid100 SEK
Väggur Brobi, 1930-1940 tal
Starting bid100 SEK
Junghans bordsur, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Fickur silver, Longines
Current bid400 SEK
Fickur/mormorsur silver
Current bid100 SEK
516
Bordsur/årsur Tyskland
Starting bid100 SEK
589
Golvur 1700-1800 tal
Current bid100 SEK
590
Armbandsklocka Tissot Seastar, 18k
Current bid5,400 SEK
595
Armbandsklocka Certina, 18k
Current bid5,200 SEK
646
Bordsur/pendelur Lenzkirch AGU 1 million, no: 991056, sekelskiftet
Current bid100 SEK
648
Bordsur/pendelur Art Deco, Lenzkirch AGU 1 million, no: 790826
Current bid600 SEK
670
Bordsur, E. Karlsson Hallstavik + ringklocka i gjutjärnsstativ
Current bid350 SEK
673
Urverk, Bailby Awtorn, 1800-tal
Starting bid100 SEK
678
Diverse klockinstrument
Starting bid100 SEK
769
Lodur 1900-talets första hälft
Current bid450 SEK