- Artworks & SculpturesClear filters
Lennart Jirlow färglitografi, signerad
Final bid3,400 SEK
Bengt Lindström färglitografi, signerad
Final bid1,000 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Triptyk" motiv ur Bruddansen, signerad
Final bid5,200 SEK
Vicke Lindstrand Uppsala Ekeby, elefant
Final bid500 SEK
Albert Engström teckning, signerad
Final bid1,400 SEK
Hans Wigert litografier, 2 stycken, signerade
Final bid125 SEK
Final bid1,000 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1943
Final bid650 SEK
Carl Larsson tryck, 8 stycken
Final bid550 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1949
Final bid125 SEK
Tavlor "Egyptiska motiv" 3 stycken, signerade
Ingrid Jorde olja på duk, signerad 1968
Final bid225 SEK
Madeleine Pyk färglitografi, signerad
Final bid2,000 SEK
Jerker Andersson färglitografi, signerad
Final bid750 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Kyssen" signerat provtryck
Final bid4,000 SEK
Fritiof Strandberg olja på pannå, signerad 1948
Final bid650 SEK
E. Clark olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Arthur Enok Andersson etsning "Bron" signerad
Ann-Caroline Breig komposition "Tutto" signerad
Final bid850 SEK
Lars Jonsson färglitografi "Sädesärla" signerad
Final bid800 SEK
Lage Lindell färgseriegrafi, signerad
Final bid950 SEK
Svenolov Ehrén färglitografi, signerad -87
Final bid100 SEK
Nils Erik Johansson färglitografi, signerad
Final bid200 SEK
131
Tavla "Egyptiskt motiv" signerad
Jorgo Krallis färglitografi, signerad
Final bid250 SEK
B. O Lodewiges Van Mynden olja på pannå "Tall vid Runn, Dalarna" signerad
Final bid100 SEK
Leif Eriksson olja på pannå, signerad
Final bid100 SEK
136
Ragnar Engström olja på pannå "Spanskt motiv" signerad
Final bid125 SEK
130
Mårten Andersson färglitografi "Marta (På terrassen i Nerja)" signerad 1986
Final bid5,600 SEK
137
Olov Nilsson olja på pannå, signerad 1926
Final bid950 SEK
Knut Norman olja på pannå, signerad
Final bid100 SEK
Flamskvävnad
Final bid200 SEK
Johan Ossian Andersson olja på duk "Hamn" signerad
Final bid800 SEK
Lars Olov Olsson olja på pannå, signerad -71
Final bid100 SEK
Åke Löf olja på pannå, signerad
Final bid300 SEK
150
Stig Marn olja på duk, signerad -66
Final bid100 SEK
Rune Persson olja på duk "Timmerbröte"
Final bid125 SEK
Bertil Wahlberg olja på duk "Motiv från Italien" signerad
Final bid100 SEK
154
B. O Lodewiges Van Mynden olja på pannå, signerad
149
Olja på duk "Barn" signerad Falk
Final bid100 SEK
Tavlor-tryck "Indianmotiv" 3 stycken
Final bid100 SEK
Oskar Bergman färglitografi, signerad
Final bid350 SEK
Gobeläng 1800-tal
Final bid400 SEK
Textiltavla
Vincent Haddelsey färglitografi, signerad
Final bid150 SEK
Bengt Ellis olja på duk "Blått fjällvatten" signerad
Final bid7,600 SEK
Stig Blomberg "Viking" metall
Final bid100 SEK
Tavla-tryck "The moonlight sonata, Beethoven"
Final bid100 SEK