Include closed lots
5d 2h
Mårten Andersson färglitografi "Triptyk" motiv ur Bruddansen, signerad
Current bid1,000 SEK
5d 2h
Lennart Jirlow färglitografi, signerad
Current bid2,000 SEK
5d 2h
Bengt Lindström färglitografi, signerad
Current bid200 SEK
5d 2h
Vicke Lindstrand Uppsala Ekeby, elefant
Starting bid100 SEK
5d 2h
Albert Engström teckning, signerad
Current bid100 SEK
5d 2h
Hans Wigert litografier, 2 stycken, signerade
Current bid100 SEK
5d 2h
Starting bid100 SEK
5d 2h
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1943
Current bid450 SEK
5d 2h
Carl Larsson tryck, 8 stycken
Carl Larsson tryck, 8 stycken
Current bid200 SEK
5d 2h
Mårten Andersson färglitografi "Kyssen" signerat provtryck
Current bid150 SEK
5d 2h
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1949
Current bid100 SEK
5d 2h
Fritiof Strandberg olja på pannå, signerad 1948
Current bid175 SEK
5d 2h
Tavlor "Egyptiska motiv" 3 stycken, signerade
Starting bid100 SEK
5d 2h
Ingrid Jorde olja på duk, signerad 1968
Current bid100 SEK
5d 2h
Madeleine Pyk färglitografi, signerad
Current bid300 SEK
5d 2h
Jerker Andersson färglitografi, signerad
Current bid450 SEK
5d 3h
E. Clark olja på duk, signerad
Current bid100 SEK
5d 3h
Arthur Enok Andersson etsning "Bron" signerad
Starting bid100 SEK
5d 3h
Ann-Caroline Breig komposition "Tutto" signerad
Current bid300 SEK
5d 3h
Lars Jonsson färglitografi "Sädesärla" signerad
Current bid350 SEK
5d 3h
Lage Lindell färgseriegrafi, signerad
Current bid100 SEK
5d 3h
Svenolov Ehrén färglitografi, signerad -87
Current bid100 SEK
5d 3h
Nils Erik Johansson färglitografi, signerad
Current bid100 SEK
5d 3h
Mårten Andersson färglitografi "Marta (På terrassen i Nerja)" signerad 1986
130
Starting bid100 SEK
5d 3h
Tavla "Egyptiskt motiv" signerad
131
Starting bid100 SEK
5d 3h
Jorgo Krallis färglitografi, signerad
Current bid100 SEK
5d 3h
B. O Lodewiges Van Mynden olja på pannå "Tall vid Runn, Dalarna" signerad
Starting bid100 SEK
5d 3h
Flamskvävnad
Flamskvävnad
Starting bid100 SEK
5d 3h
Leif Eriksson olja på pannå, signerad
Starting bid100 SEK
5d 3h
Ragnar Engström olja på pannå "Spanskt motiv" signerad
136
Current bid100 SEK
5d 3h
Olov Nilsson olja på pannå, signerad 1926
137
Current bid125 SEK
5d 3h
Olov Nilsson olja på pannå "Graninge" signerad
138
Current bid100 SEK
5d 3h
Knut Norman olja på pannå, signerad
Starting bid100 SEK
5d 3h
Johan Ossian Andersson olja på duk "Hamn" signerad
Current bid300 SEK
5d 3h
Lars Olov Olsson olja på pannå, signerad -71
Current bid100 SEK
5d 3h
Åke Löf olja på pannå, signerad
Current bid100 SEK
5d 3h
Olja på duk "Barn" signerad Falk
149
Starting bid100 SEK
5d 3h
Stig Marn olja på duk, signerad -66
150
Current bid100 SEK
5d 3h
Rune Persson olja på duk "Timmerbröte"
Current bid100 SEK
5d 3h
Bertil Wahlberg olja på duk "Motiv från Italien" signerad
Current bid100 SEK
5d 3h
Bengt Ellis olja på duk "Blått fjällvatten" signerad
Current bid1,200 SEK
5d 3h
B. O Lodewiges Van Mynden olja på pannå, signerad
154
Starting bid100 SEK
5d 3h
Vincent Haddelsey färglitografi, signerad
Current bid100 SEK
5d 3h
Tavlor-tryck "Indianmotiv" 3 stycken
Starting bid100 SEK
5d 3h
Oskar Bergman färglitografi, signerad
Current bid250 SEK
5d 3h
Gobeläng 1800-tal
Gobeläng 1800-tal
Starting bid100 SEK
5d 3h
Lars Gynning olja på duk, signerad
Current bid150 SEK
5d 3h
Textiltavla
Textiltavla
Starting bid100 SEK