176 Näverburk Erik Ohlson, Norrala Hälsingland

12165a_8dce6e908aba5ee_med.jpeg
  • 12165a_8dce6e908aba5ee_sm.jpeg
  • 12165b_8dce6e90a5b1c48_sm.jpeg
  • 12165c_8dce6e90c364e57_sm.jpeg
  • 12165d_8dce6e90de5c2b8_sm.jpeg
  • 12165e_8dce6e90fb2f5d5_sm.jpeg
  • 12165f_8dce6e9118932b3_sm.jpeg
  • 12165g_8dce6e913382321_sm.jpeg

Dekoration "Urna från Borg, Norrala 400-talet". Märkt i botten EO-87.

  • Condition:Bruksslitage
  • Dimensions:H 20 cm, Diameter 11 cm.

Hammer Fee (inc. VAT)50 SEK