3 Skänkskåp allmoge, 1800-tal

11696a_8dcd7e4ef2b5e24_med.jpeg
  • 11696a_8dcd7e4ef2b5e24_sm.jpeg
  • 11696b_8dcd7e4f10a3a5b_sm.jpeg
  • 11696c_8dcd7e4f3788219_sm.jpeg
  • 11696d_8dcd7e4f5b78298_sm.jpeg
  • 11696e_8dcd7e4f7ca839f_sm.jpeg
  • 11696f_8dcd7e4f9def496_sm.jpeg
  • 11696g_8dcd7e4fbaffc15_sm.jpeg
  • 11696h_8dcd7e4fd6c9466_sm.jpeg
  • 11696i_8dcd7e4ff3e9ecc_sm.jpeg
  • 11696j_8dcd7e500f9059c_sm.jpeg
  • 11696k_8dcd7e502a87ae5_sm.jpeg
  • 11696l_8dcd7e504131f0e_sm.jpeg
  • 11696m_8dcd7e50544e7cc_sm.jpeg
  • 11696n_8dcd7e506af00cd_sm.jpeg

Bär datering 1824. Originalmålning. Dörrar med bakomliggande hyllplan och skedholk. 2st lådor. Lås original. Nycklar finns.

  • Condition:Åldersrelaterat slitage.
  • Dimensions:H 190 cm, B 90 cm, D 45 cm.

Hammer Fee (inc. VAT)50 SEK