- Artworks & SculpturesClear filters
539
Figurin keramik, Mexiko, 1900-tal
Final bid50 SEK
565
Karl Gustav Lock krita "Stilleben" signerad 1960
574
Träfigurin "Pimpelfiskare" signerad P. Öberg Lillhaga
Final bid100 SEK
580
Hilding Mickelsson foto "Spillkråkan landar" signerad
Final bid400 SEK
589
Paul Hoff Kosta Boda "En trygg värld" figuriner glas, 9 stycken
Final bid550 SEK
591
Murano konstglas figurin, etikettmärkt
Final bid75 SEK
Figurin porslin "Hästar" 1900-tal
Final bid75 SEK
607
Fritiof Strandberg olja på pannå, signerad 1948
Final bid50 SEK
608
Folke Uppgren olja på pannå, signerad
Final bid75 SEK
609
Kurt Ekman olja på duk, signerad
610
Sven-Erik Lund olja på duk, signerad -88
Final bid175 SEK
611
Hilding Mickelsson foto "Talltita" signerad
Final bid450 SEK
618
Maja Fjärstad träsnitt "Blåsippor" signerad
Final bid700 SEK
619
Eva Zetterwall färglitografi, signerad
Final bid100 SEK
617
Maja Fjärstad träsnitt "Vilda Blommor" signerad
Final bid750 SEK
630
Pelle Engström träsnitt original "Skogskoja i Hälsingland" signerad
Final bid100 SEK
631
Lim Johan tryck
Final bid400 SEK
643
Aldo Londi Bitossi "Elefant" keramik
Final bid500 SEK
668
Figuriner "Pandor" 11 stycken
Final bid125 SEK
752
Figurin trä, signerad R.N -77
Final bid100 SEK
788
Tavla-tryck kristet motiv
Final bid75 SEK