- Folk ArtClear filters
Skänkskåp/kronskåp allmoge, 1800-tal
Final bid4,400 SEK
Kistbord allmoge, 1800-tal
Final bid650 SEK
Kista allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Stolar 1 par, allmoge 1800-tal
Final bid75 SEK
Slagbord allmoge, 1800-tal
Final bid450 SEK
Skäktkniv Norrala Hälsingland, allmoge 1800-tal
Final bid3,600 SEK
Mortel trä, allmoge 1800-tal
Final bid100 SEK
Skrin allmoge, 1800-tal
Final bid100 SEK
Stolar 3 stycken, allmoge 1800-tal
Stolar 3 stycken, Leksands-modell, allmoge 1800-tal
Final bid150 SEK
Bord allmoge, 1800-tal
Final bid350 SEK
Hörnskåp allmoge, 1700-tal
Final bid1,200 SEK
Stol allmoge, 1800-tal
Final bid50 SEK
Bänk allmoge, 1800-tal
Final bid50 SEK
409
Kista allmoge, 1800-tal
Final bid250 SEK
410
Kista allmoge, 1700-tal
Final bid50 SEK
Kista allmoge, 1700-1800 tal
Final bid100 SEK
425
Smörkärna allmoge, 1800-1900 tal
Bytta laskad, allmoge 1800-tal
Hängskåp allmoge, 1800-tal
Final bid125 SEK
Skäktkniv Norrala Hälsingland, Allmoge, daterad 1847
Final bid2,200 SEK
541
Träföremål allmoge, 4 stycken
Final bid50 SEK
Sked, Proveniens Norrala Hälsingland, allmoge 1800-tal
Final bid1,000 SEK
637
Knivar allmoge, 2 stycken
Final bid400 SEK
638
Sax, allmoge 1800-tal
Final bid75 SEK