Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad_8349a_8dc60538eee3358_lg.jpeg
Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad
Slutpris6 600 SEK
Otto Lindberg olja på duk "Stilleben" signerad 1937_8025a_8dc5a3741c735fe_lg.jpeg
Otto Lindberg olja på duk "Stilleben" signerad 1937
Slutpris2 600 SEK
Tavla-fjärilstavla Brasil, 1930-1940 tal_7883a_8dc594f5ec405d1_lg.jpeg
Tavla-fjärilstavla Brasil, 1930-1940 tal
Slutpris50 SEK
Originalteckning av Ragge "Skärgårdsgubbe med skägg" signerad 1966_7891a_8dc59508df545de_lg.jpeg
Originalteckning av Ragge "Skärgårdsgubbe med skägg" signerad 1966
Slutpris50 SEK
Tavla, krita av Ragge, signerad -63_7892a_8dc5950a35c476e_lg.jpeg
Tavla, krita av Ragge, signerad -63
Slutpris75 SEK
Mårten Andersson olja på pannå "Dykaren" signerad baksida Mårten A 1958_7894a_8dc595205bf0d05_lg.jpeg
Mårten Andersson olja på pannå "Dykaren" signerad baksida Mårten A 1958
Slutpris2 800 SEK
Kopparstick "Samuel Lenzius"_7895a_8dc5952301e8d88_lg.jpeg
Kopparstick "Samuel Lenzius"
Slutpris50 SEK
Sven Jonzon olja på pannå "Vid Stranden, Byerum Öland" signerad 1946_7896a_8dc5953a62ecfad_lg.jpeg
Sven Jonzon olja på pannå "Vid Stranden, Byerum Öland" signerad 1946
Slutpris250 SEK
Lennart Jirlow färglitografi, signerad_7897a_8dc59541ee15e8b_lg.jpeg
Lennart Jirlow färglitografi, signerad
Slutpris3 400 SEK
Olja på duk "Vintermotiv" okänd konstnär, signerad_7898a_8dc595451e9a5f5_lg.jpeg
Olja på duk "Vintermotiv" okänd konstnär, signerad
Slutpris650 SEK
Olja på duk okänd konstnär_7947a_8dc59698dff8792_lg.jpeg
Olja på duk okänd konstnär
Slutpris275 SEK
Tavla-tryck 1900-talets första hälft_7948a_8dc5969a62470d2_lg.jpeg
Tavla-tryck 1900-talets första hälft
Slutpris175 SEK
Tavlor-tryck, 3 stycken_7852a_8dc593c0c43a27e_lg.jpeg
Tavlor-tryck, 3 stycken
Slutpris150 SEK
Figuriner porslin "Katter" 2 stycken_7992a_8dc5a2b3b0dfc18_lg.jpeg
Figuriner porslin "Katter" 2 stycken
Slutpris50 SEK
Väggrelief Porsgrund Norway, signerad K. Galaaen 1971_8033a_8dc5a3a5a8e66c5_lg.jpeg
Väggrelief Porsgrund Norway, signerad K. Galaaen 1971
Slutpris175 SEK
Akvarell signerad C.S, okänd konstnär_8040a_8dc5a3e12c77f8c_lg.jpeg
Akvarell signerad C.S, okänd konstnär
Slutpris50 SEK
Tavla-tryck "Kattungar" 1920-1930 tal_8041a_8dc5a3e25fc2fdc_lg.jpeg
Tavla-tryck "Kattungar" 1920-1930 tal
Slutpris350 SEK
Jerker Andersson färglitografi, signerat provtryck_8047a_lg.jpeg
Jerker Andersson färglitografi, signerat provtryck
Slutpris700 SEK
Bruno Liljefors tryck, 6 stycken_8070a_8dc5acdc41c7621_lg.jpeg
Bruno Liljefors tryck, 6 stycken
Slutpris225 SEK
Olja på pannå "Dyningar" efter B. Lindholm_8079a_8dc5acf307b86ba_lg.jpeg
Olja på pannå "Dyningar" efter B. Lindholm
Slutpris175 SEK
Uppsala Ekeby Vicke Lindstrand "Björn"_8135a_8dc5d44fe3f10c1_lg.jpeg
Uppsala Ekeby Vicke Lindstrand "Björn"
Slutpris100 SEK
Deco Helsingborg "Hundar" 1 par_8136a_8dc5d45b36259d0_lg.jpeg
Deco Helsingborg "Hundar" 1 par
SlutprisInga bud
Figurin "Pojke med bok" alabaster, Italien 1900-tal_8137a_8dc5d45cf06a5b1_lg.jpeg
Figurin "Pojke med bok" alabaster, Italien 1900-tal
Slutpris500 SEK
Deco Helsingborg "Duvor" keramik, 2 stycken_8145a_8dc5d4df5566c0e_lg.jpeg
Deco Helsingborg "Duvor" keramik, 2 stycken
Slutpris50 SEK
Lisa Larson Gustavsberg, väggrelief signerad Lisa L_8147a_8dc5d4e36ee6df0_lg.jpeg
Lisa Larson Gustavsberg, väggrelief signerad Lisa L
Slutpris1 400 SEK
Tavlor "Le Bon Ton" 2 stycken_8170a_8dc5d54cb6fefb6_lg.jpeg
Tavlor "Le Bon Ton" 2 stycken
Slutpris100 SEK
Stig A Kärrstrand Pukeberg glaskonst "Häst" _8179a_8dc5d60687a47ae_lg.jpeg
Stig A Kärrstrand Pukeberg glaskonst "Häst"
SlutprisInga bud
Stig Sandkvist ölgås, snidad teak, signerad_8209a_8dc5ee2959d290e_lg.jpeg
Stig Sandkvist ölgås, snidad teak, signerad
Slutpris75 SEK
Figurin gips "Hund"_8220a_8dc5ee6d9ebf6c9_lg.jpeg
Figurin gips "Hund"
Slutpris150 SEK
Stina Sunesson tryck "Vår i byn" Tällberg 1975 _8234a_8dc5eeb5003fed8_lg.jpeg
Stina Sunesson tryck "Vår i byn" Tällberg 1975
Slutpris275 SEK
Stefan W Igelström färglitografi "Solflickan" signerad_8235a_8dc5eebea2f1e36_lg.jpeg
Stefan W Igelström färglitografi "Solflickan" signerad
Slutpris900 SEK
Peter Dahl färglitografi, signerad_8236a_8dc5eec5090399f_lg.jpeg
Peter Dahl färglitografi, signerad
Slutpris2 600 SEK
Färglitografi "Söderhamnsån, med Flink II" signerad -79_8237a_8dc5eecab1f461f_lg.jpeg
Färglitografi "Söderhamnsån, med Flink II" signerad -79
Slutpris125 SEK
Olja på pannå "Flickan och ljuset" kopia efter Ivar Arosenius, signerad -66_8238a_8dc5eecd4f17357_lg.jpeg
Olja på pannå "Flickan och ljuset" kopia efter Ivar Arosenius, signerad -66
Slutpris50 SEK
Oljetryck av original, signerad B. Berg_8239a_8dc5eeceec322be_lg.jpeg
Oljetryck av original, signerad B. Berg
Slutpris125 SEK
Olja på duk "Havsmotiv" otydlig signatur_8240a_8dc5eeeb48a1fa6_lg.jpeg
Olja på duk "Havsmotiv" otydlig signatur
Slutpris100 SEK
Olja på pannå "Stilleben" okänd konstnär, signerad 1996_8241a_8dc5eeed85fec04_lg.jpeg
Olja på pannå "Stilleben" okänd konstnär, signerad 1996
Slutpris50 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Mannen med det brinnande hjärtat" signerad_8348a_8dc605361ead4ae_lg.jpeg
Slutpris3 800 SEK
Malte Nyberg Tolf olja på duk, signerad XII_8244a_8dc5f792c9662ff_lg.jpeg
Malte Nyberg Tolf olja på duk, signerad XII
Slutpris4 000 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Bonde på Ibiza (Siesta)" signerad_8347a_8dc6053387d4ff6_lg.jpeg
Slutpris6 400 SEK
Frank Kutzner olja på duk, signerad 1987_8247a_8dc5f79b685269a_lg.jpeg
Frank Kutzner olja på duk, signerad 1987
Slutpris550 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Johanna" signerad Lisa L_8249a_8dc5f7b83c18a35_lg.jpeg
Lisa Larson Gustavsberg "Johanna" signerad Lisa L
Slutpris1 000 SEK
Kévork Zabounian tryck, signerad -82_8243a_8dc5f78e0b47f9b_lg.jpeg
Kévork Zabounian tryck, signerad -82
Slutpris50 SEK
Frank Kutzner olja på duk, signerad 1987_8246a_8dc5f79991d792e_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Sommardans" signerad_8350a_8dc6053b8665c99_lg.jpeg
410
Mårten Andersson färglitografi "Sommardans" signerad
Slutpris4 800 SEK
Frank Kutzner olja på duk, signerad 1989_8245a_8dc5f7976cea207_lg.jpeg
Frank Kutzner olja på duk, signerad 1989
Slutpris1 600 SEK
Lasse Åberg affisch "Birdies"_8273a_8dc5f8e232beb22_lg.jpeg
421
Lasse Åberg affisch "Birdies"
Slutpris100 SEK
Lasse Åberg affischer, 2 stycken_8275a_8dc5f97461429cd_lg.jpeg
423
Lasse Åberg affischer, 2 stycken
Slutpris75 SEK