Månadsauktion 2024-11-24

Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.

Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.

Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-11-24
Inkludera avslutade föremål
1d 4h
Dagi Van Dyk olja på pannå, signerad
Startbud100 SEK
1d 4h
Ivar Harald Sandberg olja på pannå, signerad -50
Startbud100 SEK
1d 4h
Ivar Harald Sandberg olja på duk "Karnevalsfigurer" signerad -50
Startbud100 SEK
1d 4h
Ivar Harald Sandberg olja på pannå, signerad -42
Startbud100 SEK
1d 4h
Lars Eriksson "Ljusmålaren" olja på duk "Fars Hus" signerad
Startbud100 SEK
1d 4h
M. Benson olja på duk, signerad
Aktuellt bud100 SEK
1d 4h
Olja på duk "Same vid kåta" okänd konstnär, signerad
Startbud100 SEK
1d 4h
Erik Snippe olja på duk "Motiv från Holland" signerad
401
Startbud100 SEK
1d 4h
Johan Arvall olja på duk "Fäbovall" signerad
Aktuellt bud100 SEK
1d 4h
Gösta Henning olja på duk "Mörka skuggor" signerad
Aktuellt bud100 SEK
1d 4h
Carl Larsson oljetryck "Allkärret Djurgården" signerad CL
404
Startbud100 SEK
1d 4h
Severin Nilsson olja på pannå, signerad
415
Aktuellt bud1 500 SEK
1d 4h
Tremar U.K figuriner keramik, 2 stycken
420
Startbud100 SEK
1d 4h
Birger Ekman landskapstavlor, Hälsingland & Västerbotten
Startbud100 SEK
1d 4h
Gunnar Cyrén Gense Nobel, hund gjutjärn
Aktuellt bud350 SEK
1d 5h
Alfred Thörne olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 400 SEK
1d 5h
Erik Forssman tryck "Tomten"
588
Erik Forssman tryck "Tomten"
Startbud100 SEK
1d 5h
Anders Olsson tryck "Tomte med lykta, vinternatt"
594
Aktuellt bud125 SEK
1d 5h
John Olsson snidad träfigurin, signerad J.O 91
623
Startbud100 SEK
1d 5h
VEB Lippelsdorf figurin porslin "Murare"
647
Startbud100 SEK
1d 5h
Snidad trähäst, signerad NP
649
Snidad trähäst, signerad NP
Aktuellt bud550 SEK
1d 5h
Snidade träfiguriner, 2 stycken
658
Aktuellt bud100 SEK
1d 5h
Figuriner porslin, Tyskland, 2 stycken
667
Startbud100 SEK
1d 5h
669
Startbud100 SEK
1d 6h
Plansch "Solen går"
691
Plansch "Solen går"
Aktuellt bud125 SEK
1d 6h
Skolplansch "Småskolans trafikbilder" 1948
692
Startbud100 SEK
1d 6h
Plansch "Primus"
693
Plansch "Primus"
Startbud100 SEK
1d 6h
Skolplansch "Bomull"
694
Skolplansch "Bomull"
Startbud100 SEK
1d 6h
Skolplansch "Te"
695
Skolplansch "Te"
Startbud100 SEK
1d 6h
Affisch "Pokémon, the Kanto Showdown"
696
Aktuellt bud100 SEK
1d 6h
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1945
700
Aktuellt bud600 SEK
1d 6h
Lisa Larson Gustavsberg "Mia mini"
720
Aktuellt bud500 SEK
1d 6h
Anders Olsson tryck "Tomte med häst"
768
Aktuellt bud100 SEK