451 Diverse glas, 8 delar

13403a_8dd03019d8454f6_med.jpeg
  • 13403a_8dd03019d8454f6_sm.jpeg
  • 13403b_8dd03019eb7f775_sm.jpeg
  • 13403c_8dd0301a0273c2c_sm.jpeg
  • 13403d_8dd0301a1cdb5e7_sm.jpeg
  • 13403e_8dd0301a33be34b_sm.jpeg
  • 13403f_8dd0301a48381b0_sm.jpeg
  • 13403g_8dd0301a5decc0a_sm.jpeg
  • 13403h_8dd0301a7802214_sm.jpeg
  • 13403i_8dd0301a92e02c8_sm.jpeg
  • 13403j_8dd0301aa860306_sm.jpeg
  • 13403k_8dd0301abf30809_sm.jpeg
  • 13403l_8dd0301ad1a50f0_sm.jpeg
  • 13403m_8dd0301ae44dbce_sm.jpeg
  • 13403n_8dd0301af6dd6d0_sm.jpeg
  • 13403o_8dd0301b091b5f0_sm.jpeg
  • 13403p_8dd0301b1ac7a44_sm.jpeg

Vaser, skålar med mera.

Åhus kraftig glasskål, gul underfång. H 8 cm.

Johansfors, Orup vas. H 25 cm.

Mats Jonasson Målerås skål, blått glas. H 6 cm, Diameter 9 cm.

Liten glaskaraff, delvis slipad. H 11 cm.

Lindshammar "Måsen" skål, signerad C.Å.L. H 10 cm, Diameter 15 cm.

  • Skick:Bruksslitage.

Slagavgift (inkl. moms)50 SEK
Fraktavgift (från)250 SEK