595 Rörstrand Ferd. Lundquist & Co "Göteborg" 48 delar, sekelskiftet

9269a_8dc78cf52706a27_med.jpeg
  • 9269a_8dc78cf52706a27_sm.jpeg
  • 9269b_8dc78cf546a9242_sm.jpeg
  • 9269c_8dc78cf563e0d9e_sm.jpeg
  • 9269d_8dc78cf57f150d9_sm.jpeg
  • 9269e_8dc78cf59b82ec9_sm.jpeg
  • 9269f_8dc78cf5b83d26a_sm.jpeg
  • 9269g_8dc78cf5d4f6a7b_sm.jpeg
  • 9269h_8dc78cf5efe4077_sm.jpeg
  • 9269i_8dc78cf60e7f29c_sm.jpeg
  • 9269j_8dc78cf628dd0ec_sm.jpeg

12st mattallrikar, Diameter 24 cm.

17st förrättstallrikar, Diameter 22 cm.

15st assietter, Diameter 18 cm.

2st såsterriner.

2st karotter med lock. H 12 cm, L 30 cm.

  • Condition:Bruksslitage. Krackeleringar.

Hammer Fee (inc. VAT)50 SEK