4 Rörstrand "Ostindia" matservis, 32 delar

6585a_8dc2efeb098ce15_med.jpeg
  • 6585a_8dc2efeb098ce15_sm.jpeg
  • 6585b_8dc2efeb1634f0e_sm.jpeg
  • 6585c_8dc2efeb2324e19_sm.jpeg
  • 6585d_8dc2efeb50c8adb_sm.jpeg
  • 6585e_8dc2efeb5c97d18_sm.jpeg
  • 6585f_8dc2efeb67cf2a2_sm.jpeg
  • 6585g_8dc2efeb73b83e8_sm.jpeg
  • 6585h_8dc2efeb7f11ccf_sm.jpeg
  • 6585i_8dc2efeb89a8ea6_sm.jpeg
  • 6585j_8dc2efeb9496b2b_sm.jpeg
  • 6585k_8dc2efeb9ecc83b_sm.jpeg
  • 6585l_8dc2efeba980ba4_sm.jpeg

8st mattallrikar, Diameter 23.5 cm.

7st djuptallrikar, Diameter 21 cm.

7st förrättstallrikar, Diameter 21.5 cm.

1st fat, Diameter 17.5 cm.

1st fat, Diameter 14 cm.

4st efterrättsskålar, Diameter 16 cm.

2st karotter.

1st fat, Diameter 27 cm.

Såsterrin.

  • Condition:Bruksslitage. En tallrik med nagg.

Hammer Fee (inc. VAT)50 SEK
Shipping Fee (from)300 SEK