760 Smörkärna allmoge, 1800-tal

2092a_8dbb82d7c6e4311_med.jpeg
  • 2092a_8dbb82d7c6e4311_sm.jpeg
  • 2092b_8dbb82d7d317dc3_sm.jpeg
  • 2092c_8dbb82d7ca54010_sm.jpeg
  • 2092d_8dbb82d7d2cfc3e_sm.jpeg
  • 2092e_8dbb82d7ad2925e_sm.jpeg
  • 2092f_8dbb82d7e22a74f_sm.jpeg
  • 2092g_8dbb82d7d43edcd_sm.jpeg

Bär datering 1896. Senare borttagen färg. Åldersrelaterat slitage. H 75 cm, Diameter 26 cm.

    Hammer Fee (inc. VAT)40 SEK