- Artworks & SculpturesClear filters
C.H Wittwik olja på pannå "Sjön Ränken, Värmland" signerad -34
Final bid50 SEK
Ramat foto, Kung Gustav V
Final bid125 SEK
Olja på pannå, signerad AA 1899
Final bid275 SEK
Olja på sammet "Österländskt motiv" osignerad
Final bid150 SEK
Piedestal Elefant, 1900-tal
Final bid150 SEK
Keramiktavla design Skantze, 1970-tal
Final bid50 SEK
Olja på pannå, otydlig signatur
Tavla-tryck Willy Hanf Dresden "Stilleben"
Final bid125 SEK
Tavla-tryck Charles Haigh Wood "A time for roses"
Final bid50 SEK
Bo Svedberg fotografik, handtryckt i silkscreen, signerad -89
Final bid50 SEK
Karta "Belägenheten af Söderhamn" sammandragen af N.G Werming 1811
Final bid400 SEK
Bo Svedberg fotografik, handtryckt i silkscreen, signerad -90
Final bid400 SEK
Anders Zorn tryck "Kajuta"
Final bid1,300 SEK
Per Englund olja på pannå, signerad 1943
Final bid300 SEK
Ramat foto "Skärså"
Final bid75 SEK
Pär Ljusberg batiktavla, signerad
Final bid600 SEK
Figuriner, 2 stycken
Väggbonad textil
Final bid125 SEK
Bengt Palmblad olja på pannå, signerad -67
Final bid400 SEK
Einar Wallqvist teckning "Mansansikte" signerad -64
Final bid50 SEK
Brita Weglin färglitografi, signerad
Final bid125 SEK
Elsie Tapper färglitografi, signerad
Final bid75 SEK
Mats Jonsson blandteknik "Långhorningarnas heliga skrift" signerad
Final bid75 SEK
Gunnar Nerlund olja på pannå, signerad -57
Final bid225 SEK
Figuriner, 2 stycken "Hund" & "Hästar"
Final bid175 SEK
Lomonosov USSR figurin "Hund" porslin
Final bid400 SEK
Stig Bille akvarell "Blå Elefant" signerad -01
Final bid225 SEK
Stig Lindberg Gustavsberg "Björn"
Final bid200 SEK
Figuriner "Tre vise män" porslin
Final bid75 SEK
Parti figuriner
Final bid200 SEK
418
Final bid100 SEK
431
Erik Löfgren olja på duk, signerad -49
Final bid50 SEK
484
Tavla-tryck efter Chagall
Final bid250 SEK
Tavla-tryck osignerad
Final bid75 SEK
488
Olja på duk, osignerad
Final bid75 SEK
Olja på duk "Porträtt" okänd konstnär, 1800-tal
Final bid100 SEK
495
Olja på duk signerad A. Hijosa
Final bid75 SEK
Olja på duk okänd konstnär, signerad
Otto Lindberg olja på duk "Landskap" signerad 1928
Final bid550 SEK
567
Tavla-oljetryck
Final bid150 SEK
597
Gustav Norling Cop, olja på duk
Final bid50 SEK
Olja på duk, signerad Axel Ör -24 Cop
Final bid150 SEK
G. Norling olja på duk, signerad
Final bid100 SEK
Anders Olsson fototryck
Final bid100 SEK
601
Gösta Grähs "Katt" keramik
Final bid125 SEK
Olle Wiklund träskulptur, signerad O.W -93
Final bid50 SEK
605
Gunnar Stenberg olja på duk, signerad
606
Pastell, otydlig signatur