594 Pinnstolar 4 stycken, 1900-tal

5782a_8dc183c1b86b4c0_med.jpeg
  • 5782a_8dc183c1b86b4c0_sm.jpeg
  • 5782b_8dc183c1d91506d_sm.jpeg
  • 5782c_8dc183c1f3fb12c_sm.jpeg
  • 5782d_8dc183c2097ace4_sm.jpeg
  • 5782e_8dc183c21ff7385_sm.jpeg
  • 5782f_8dc183c236b6c20_sm.jpeg
  • 5782g_8dc183c24d33a17_sm.jpeg
  • 5782h_8dc183c26471735_sm.jpeg

Svarvade, kopplade ben. Hjärtformad sits. 7st pinnar i svängd rygg. Senare bemålade.

  • Condition:Slitage. Färgbortfall.
  • Dimensions:Sitthöjd 45 cm, rygghöjd 81 cm.

Hammer Fee (inc. VAT)50 SEK