Vaser opalglas/flussglas, 5 stycken
Final bid300 SEK
Old Gustavsberg "Empire-4" vas
Final bid100 SEK
Uppsala Ekeby tallrikar, 6 stycken
Final bid50 SEK
Blomlådor terrakotta, 1 par
Blomlådor terrakotta, 1 par
Final bid200 SEK
Skål porslin, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Vas opalglas, 1900-talets första hälft
Irish Coffee glas, 6 stycken
Irish Coffee glas, 6 stycken
Final bid100 SEK
Figurin porslin "Ballerina" Wallendorf, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Spiselhundar England, 1 par
Spiselhundar England, 1 par
Final bid75 SEK
Bordsflaska med glas, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Bordslampa Hia, 1980-1990 tal
Bordslampa Hia, 1980-1990 tal
Final bid125 SEK
Rörstrand "Bengali" 8 delar
Rörstrand "Bengali" 8 delar
Final bid250 SEK
Bordsuppsats Jugend, 1900-tal
Bordsuppsats Jugend, 1900-tal
Final bid350 SEK
Royal Copenhagen Bing & Gröndahl jubileumsservis, 36 delar
Final bid100 SEK
Diverse porslin & keramik
Diverse porslin & keramik
Final bid250 SEK
Toalett-set Bohemia glas, 3 delar
Kaffe/te servis, 12 delar
Kaffe/te servis, 12 delar
Final bid300 SEK
Hackefors "Vinranka" 18 delar
Hackefors "Vinranka" 18 delar
Final bid275 SEK
Servisdelar Lidköping, 24 delar
Final bid50 SEK
Vas kristall
Vas kristall
Final bid75 SEK
Kristallskål 1900-tal
Kristallskål 1900-tal
Final bid50 SEK
Skålar kristall, 2 stycken
Skålar kristall, 2 stycken
Final bid50 SEK
Vas, fat & skål kristall, 1900-tal
Final bid150 SEK
Bordsuppsats Jugend, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Kristall 4 delar, 1900-tal
Kristall 4 delar, 1900-tal
Final bid75 SEK
Brickor nysilver + diverse glas
Ostkupa pressglas, 1900-tal
Ostkupa pressglas, 1900-tal
Final bid150 SEK
Stormglas 1 par, 1900-tal
Stormglas 1 par, 1900-tal
Final bid250 SEK
Ostkupa glas, 1900-tal
Ostkupa glas, 1900-tal
Final bid125 SEK
Vaser 1 par, 1900-talets första hälft
Final bid50 SEK
Jan Johansson Orrefors "Marin" skål, signerad J.J 4776-13
Final bid50 SEK
Timo Sarpaneva Iittala "Crocus" vas
Final bid50 SEK
Mari Simmulson Uppsala Ekeby "uggla" keramik
Final bid250 SEK
Väggrelief keramik, Design C. Stenshammar
Tapio Wirkkala Iittala "Ultima Thule" ölsejdlar, 2 stycken
Final bid225 SEK
Eva Englund Målerås fat
Eva Englund Målerås fat
Final bid50 SEK
Hackefors "Modell E 38" 3 delar
Servisdelar Uppsala Ekeby, 21 delar
Höganäskrukor, 2 stycken
Höganäskrukor, 2 stycken
Final bid225 SEK
Matservis Rörstrand "Burgund" 57 delar, 1900-tal
Final bid1,900 SEK
Höganäskrukor, 3 stycken
Höganäskrukor, 3 stycken
Final bid300 SEK
Bo Fajans krus keramik, 1930-1940 tal
Final bid50 SEK
Höganäskruka 10L
Höganäskruka 10L
Final bid125 SEK
Jultallrikar Gustavsberg & Orrefors, 7 stycken
Final bid50 SEK
Final bid75 SEK
Göran Andersson Uppsala Ekeby "Myskoxe"
Final bid150 SEK
Matservis Bavaria, 57 delar
Matservis Bavaria, 57 delar
Final bid175 SEK
Arabia "Mumin" muggar, 4 stycken
Final bid1,000 SEK