Ljusstake mässing, made in USA
539
Final bid225 SEK
Kandelaber trä, signerad S.B -97
540
Final bid50 SEK
Bordslampa porslin, 1900-tal
549
Bordslampa porslin, 1900-tal
Final bid50 SEK
Bordslampa Jugend, 1920-1930 tal
550
Final bid650 SEK
Ljusstake "Daladansen" porslin
546
Final bid250 SEK
Orrefors ljuslyktor, 2 stycken
570
Final bid50 SEK
Skultuna ljusstake mässing, no: 68 + ljusstake malm
571
Final bid200 SEK
Skeppsljusstake mässing
603
Skeppsljusstake mässing
Final bid100 SEK
Ljusstakar nysilver 1 par, rokoko-stil, 1900-tal
605
Final bid50 SEK
Taklampa 1980-1990 tal
611
Taklampa 1980-1990 tal
Bordsoljelampa sekelskiftet
613
Bordsoljelampa sekelskiftet
Final bid400 SEK
Skeppsljusstakar mässing, 1 par
606
Final bid225 SEK
Bordslampa 1940-1950 tal
594
Bordslampa 1940-1950 tal
Final bid550 SEK
Takkrona 1970-1980 tal
612
Takkrona 1970-1980 tal
Final bid500 SEK
Taklampa 1940-1950 tal
650
Taklampa 1940-1950 tal
Final bid250 SEK
Golvlampa 1970-1980 tal
668
Golvlampa 1970-1980 tal
Final bid225 SEK
Golvljusstake smide, 1900-tal
689
Golvljusstake smide, 1900-tal
Final bid50 SEK
Golvlampa City, 1900-talets andra hälft
691
Final bid175 SEK
Taklampa koppar, 1900-talets senare del
694
Final bid50 SEK
Golvlampa 1960-1970 tal
690
Golvlampa 1960-1970 tal
Final bid275 SEK
Torparlampa 1900-talets första hälft
779
Final bid400 SEK
Bordslampa porslin, J. K Decor Carlsbad
780
Final bid300 SEK
Utebelysning
860
Utebelysning
Final bid50 SEK
Utebelysning IP 65
861
Utebelysning IP 65
Armatur Siteco
862
Armatur Siteco
Lampdelar & glödlampor
866
Lampdelar & glödlampor
Väggoljelampa 1900-tal
906
Väggoljelampa 1900-tal
Final bid400 SEK
Taklampa Ellos AB
933
Taklampa Ellos AB