Månadsauktion 2024-11-24
Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.
Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.
Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.
- BelysningClear filters
712
Ljusstakar mässing, 4 stycken, 1800-1900 tal
Final bid350 SEK
732
Bordslampor-fönsterlampor 1 par, Henrik Blomqvist stilarmatur Tranås, 1960-1970 tal
Final bid750 SEK
739
Tomte konstmassa, 1900 tal
735
Goebel ljusstake, no: 42053
Final bid300 SEK
747
Lisa Larson design, tomte med ljushållare
Final bid550 SEK
744
Final bid800 SEK
745
Final bid750 SEK
748
Thomas Hellström Nittsjö keramik, tomte med ljushållare
Final bid150 SEK
759
Kandelabrar 1 par, smidesarbete, 1800-1900 tal
Final bid400 SEK
770
Ljusstakar mässing, 1 par, 1900-tal
Final bid175 SEK
789
Adventsljusstakar 1 par, moderna
Final bid175 SEK
790
Final bid100 SEK
791
Bordslampa 1960-1970 tal
Final bid1,400 SEK
792
Taklampa koppar, Jugend-stil, 1920-1930 tal
Final bid125 SEK
793
Taklampa, Malmö Metallfabrik, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
794
Ljuskrona malm, 1900-tal
Final bid250 SEK
795
Ljuskrona Venetiansk stil, 1900-tal
Final bid100 SEK