Månadsauktion 2024-11-24
Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.
Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.
Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.
- SamlarföremålClear filters
736
Tomte, 1900-talets första hälft
Current bid100 SEK
738
Tomte på stubbe, terrakotta, 1900-tal
Starting bid100 SEK
739
Tomte konstmassa, 1900 tal
Starting bid100 SEK
740
Tomte "smed" terrakotta, W. Germany, 1900-tal
Current bid400 SEK
741
Tomte gips, 1900-tal
Starting bid100 SEK
742
Tomte "Dragspelare" terrakotta, 1900-tal
Current bid100 SEK
743
Tomtar, 9 stycken
Current bid100 SEK
746
Ewa Jarenskog Jie, tomte
Starting bid100 SEK
749
Thomas Hellström Nittsjö keramik, tomte
Current bid100 SEK
750
Tomtar 2 stycken, 1900-tal
Current bid100 SEK
751
Dalahäst 1900-2000 tal
Starting bid100 SEK
762
Plåtburkar, 4 stycken
Current bid100 SEK
771
Tomte gips, 1900-tal
Starting bid100 SEK
773
Arne Hasle, sittande tomte, Askim Norge
Starting bid100 SEK
774
Starting bid100 SEK