- Konst & SkulpturerClear filters
Marthe Bohm olja på pannå, signerad
Final bid1,000 SEK
Hjalmar Lindblom olja på duk "Motiv från Skåne" signerad
Lennart Lindberg olja på pannå "Speldans midsommarafton" signerad
Final bid250 SEK
Louis Bastin litografi, signerad
Poul Björklund Rasmussen olja på pannå, signerad
Final bid50 SEK
Åke Johansson olja på pannå, signerad
Final bid350 SEK
Hans Larsson färglitografi, signerad 1959
Final bid50 SEK
Lars "Huck" Hultgren färglitografi, signerad
Final bid50 SEK
Claes Caspersson signerat tryck
Final bid1,600 SEK
Ranbogården keramik, figuriner 2 stycken
Final bid75 SEK
Final bid1,500 SEK
Figuriner trä, 3 stycken, signerade E. Svärd 1978
Final bid650 SEK
Jenny Nyström tryck, 4 stycken
Tavla krita, signerad J.S -28
Final bid50 SEK
Tavla "religiöst motiv" sekelskiftet
Final bid75 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Marta (På terrassen i Nerja)" signerad
Final bid3,200 SEK
Mårten Andersson färglitografi "I månskenet" signerad
Final bid4,600 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Frieriet" signerad
Final bid700 SEK
Rune Grönjord litografi, signerad -77
Jörgen Zetterquist litografi, signerad -77
Denis Steen träsnitt, signerad -74
Rolf Jansson färglitografi "Travhästar" signerad -62
Final bid50 SEK
G. Norling olja på duk, signerad -73
Final bid650 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1953
Final bid500 SEK
Folke Uppgren olja på pannå, signerad
Final bid225 SEK
Edith Hjulström krita "Stilleben" signerad -58
Final bid75 SEK
Roka tryck, signerad
Final bid200 SEK
Erik Höglund färglitografi, signerad 1988
Final bid800 SEK
413
Gobeläng 1800-tal
Final bid800 SEK
414
Johan Ossian Andersson olja på duk "Hamn" signerad
Final bid300 SEK
416
Thomas Hellström Nittsjö lergods "Ekorre" signerad THO
Final bid500 SEK
417
Thomas Hellström Nittsjö lergods "Vessla" signerad THO
Final bid400 SEK
418
Thomas Hellström Nittsjö lergods "Hare" signerad THO
Final bid1,200 SEK
Tavla siluett "Söndagsmorgon" signerad -33
Final bid50 SEK
Connie Dellkrantz litografi "Kämpens" signerad -80
Final bid75 SEK
493
Connie Dellkrantz litografi "Rukas-sågen" signerad -80
Final bid75 SEK
Figurin porslin, Japan, 1900-tal
Final bid50 SEK
500
Konstglas frukter, 3 delar + blomma
Final bid150 SEK
531
Tavla "Tempel-riddarens medlemskort" 1903
Final bid50 SEK
546
Olja på duk "Same vid kåta" otydlig signatur
Final bid200 SEK
Alvar Hård olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
549
Lillemor Weise krita, signerad -87
Final bid125 SEK
550
Jie keramik väggrelief
Final bid50 SEK
551
Jie keramik väggreliefer, 3 stycken + Jie väggklocka
Final bid50 SEK
552
Jie keramik väggreliefer, 4 stycken
Final bid50 SEK
553
Tomte terrakotta
Final bid50 SEK