Gaston Smidth olja pastell, signerad
Final bid50 SEK
Figurin porslin "Tomte med läsande barn" efter Jenny Nyström
Final bid225 SEK
Gunnar Hallerdahl olja på pannå, signerad
Final bid150 SEK
Tengström olja på pannå, signerad -46
Final bid75 SEK
Tengström olja på pannå, signerad 1965
Final bid250 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1947
Final bid500 SEK
Karta över Älvdalen
Karta över Älvdalen
Final bid50 SEK
Åke Wickström olja på duk, signerad
Final bid100 SEK
Alwin Dahl olja på duk, signerad
Final bid400 SEK
Folke Persson färglitografi, signerad -56
Final bid50 SEK
C. Widgren olja på duk "Skepp i storm"
Final bid550 SEK
Edla Andersson olja på duk "Tärnaby Lappland" signerad 1962
Final bid750 SEK
Pär Ljusberg batiktavla, signerad
Final bid2,200 SEK
488
Final bid450 SEK
Plansch "Hund"
489
Plansch "Hund"
Final bid150 SEK
Plansch "Krukmakare"
Plansch "Krukmakare"
Final bid100 SEK
491
Final bid1,100 SEK
Olja på pannå, okänd konstnär, signerad Abramovitz -46
Final bid50 SEK
Mikael Frygelius färglitografi, signerad
495
Final bid300 SEK
Figurin trä, tillskriven Lim-Johan
Final bid1,900 SEK
Gösta Henning olja på duk, signerad
497
Final bid75 SEK
Pär Ljusberg batiktavla
492
Pär Ljusberg batiktavla
Final bid4,200 SEK
John Bauer mapp, reproduktioner i färg, 5 stycken
Final bid225 SEK
Adolf Hallman mapp "New York" färgtryck, 6 stycken, 1950-tal
Final bid900 SEK
Edla Andersson olja på duk, signerad
486
Final bid1,500 SEK
Kenneth Olsson färglitografi "Mobonaden" signerad 1999
Final bid500 SEK
Zornmapp med etsningar, 9 stycken
Final bid950 SEK
Tavlor, Thailändska motiv, 3 stycken
551
Parti figuriner Asien
553
Parti figuriner Asien
Final bid50 SEK
Tavlor-tryck, 2 stycken, 1800-tal
561
Final bid100 SEK
Tavla glas, med text
Tavla glas, med text
Final bid225 SEK
Figurin gips "Kan du inte tala?"
639
Final bid50 SEK
Figurin gips "Jägare"
642
Figurin gips "Jägare"
Final bid50 SEK
Figurin trä "Präst"
641
Figurin trä "Präst"
Final bid300 SEK
Tavlor "Porträtt" 2 stycken, sekelskiftet
680
Final bid50 SEK
Lomonosov USSR figurin "Cockerspaniel" porslin
686
Final bid125 SEK
Lomonosov USSR figurin "Collie" porslin
687
Final bid150 SEK
Lomonosov USSR figurin "Airedaleterrier" porslin
688
Final bid150 SEK
Lomonosov USSR figurin "Foxterrier" porslin
689
Final bid150 SEK
Lomonosov USSR figurin "Hund" porslin
690
Final bid200 SEK
Lomonosov USSR figurin "Hästar" 2 stycken, porslin
691
Final bid125 SEK
Tomtar 2 stycken, sekelskiftet
713
Final bid250 SEK
Rörstrand figurin "Sittande pojke" porslin
714
Final bid75 SEK
Taisto Kaasinen Uppsala Ekeby "Viking" signerad no: 6074
716
Final bid75 SEK
Figurin trä "Dansande par"
723
Figurin trä "Dansande par"
Final bid125 SEK
Figurin, snidad häst med timmersläp
739
Final bid350 SEK
Figuriner betong "Getabockar" 2 stycken
740
Final bid125 SEK
Figuriner trä "Fåglar" 2 stycken
824
Final bid200 SEK