3 Skänkskåp allmoge, 1800-tal

10569a_8dcb6217a123a46_med.jpeg
  • 10569a_8dcb6217a123a46_sm.jpeg
  • 10569b_8dcb6217be347f9_sm.jpeg
  • 10569c_8dcb6217e07f179_sm.jpeg
  • 10569d_8dcb6218008a32c_sm.jpeg
  • 10569e_8dcb62181a70874_sm.jpeg
  • 10569f_8dcb6218361dcd6_sm.jpeg
  • 10569g_8dcb62184d10dd8_sm.jpeg
  • 10569h_8dcb62186249454_sm.jpeg
  • 10569i_8dcb6218803fc9f_sm.jpeg
  • 10569j_8dcb62189bfc798_sm.jpeg
  • 10569k_8dcb6218bc0179b_sm.jpeg
  • 10569l_8dcb6218e1459ec_sm.jpeg
  • 10569m_8dcb62190140a45_sm.jpeg
  • 10569n_8dcb62192144861_sm.jpeg

Målning original. Dörrpar med skedholk & bakomvarande hyllplan. Nedtill 2st mindre lådor samt 3st större lådor. Mindre renoveringar. Lås finns, nyckel saknas.

  • Condition:Någon låda saknar botten. Övrigt bruksslitage.
  • Dimensions:H 196 cm, B 109 cm, D 46 cm.

Hammer Fee (inc. VAT)50 SEK