- Glas & Porslin & KeramikClear filters
549
Timo Sarpaneva Iittala "Kekkerit" ölglas, 10 stycken
Final bid350 SEK
550
Eva Englund Orrefors "Viol" skål + fat på fot, pressglas
Final bid50 SEK
551
Orrefors "Hallon" ljuslykta + Kosta Boda ljuslyktor "Sunflower" & "Snöboll"
Final bid150 SEK
552
Kosta Boda "Rhapsody" skålar, 2 stycken
Final bid125 SEK
554
Stig Lindberg Gustavsberg "Gefyr" fat, 2 stycken
Final bid300 SEK
556
Frank Larsen vas, keramik
Final bid100 SEK
557
Anna-Lisa Thomson Uppsala Ekeby, vas + Tekanna "Juno"
Final bid50 SEK
577
Konstglas med skepp
Final bid175 SEK
Bertil Vallien Kosta Boda "Brains" Anti-stress objekt
Final bid450 SEK
579
Orrefors kristallskålar, 2 stycken
Final bid75 SEK
580
Jan Johansson Orrefors "Fleur" kristallskålar, 2 stycken
Final bid200 SEK
581
Bengt Edenfalk Kosta Boda "Regal" ljusstakar, 1 par
Final bid300 SEK
583
Bordslampa Nila keramik
Final bid225 SEK
586
Blåvit kruka
Final bid125 SEK
Bay keramik, vas
Final bid50 SEK
588
T. Delfts Bleau, lockurna
594
Gustavsberg "Hafnia" 7 delar
Final bid75 SEK
595
Rörstrand Ferd. Lundquist & Co "Göteborg" 48 delar, sekelskiftet
Final bid400 SEK
596
Pentik keramik, Finland, 35 delar
Final bid450 SEK
Raija Uosikkinen Arabia "Ali" 25 delar
Final bid800 SEK
Töreboda keramik, kryddburkar 11 stycken, 1960-tal
Final bid100 SEK
Kryddservis import, 14 delar
Final bid50 SEK
612
Final bid200 SEK
Keramik 2 delar, R. Engkvist-Lindén, Edsbyn
Final bid50 SEK
618
Gabrielverken glaserad keramik, 2 delar
619
Gustavsberg ljusstakar porslin, 1 par, Jugend-stil 1900-tal
620
Skål + fat, 2 stycken, moderna
Final bid100 SEK
621
Vaser glas, 2 stycken, moderna
Final bid75 SEK
649
Skål, troligtvis Eda glasbruk
651
Mari Simmulson Uppsala Ekeby väggrelief, signerad no: 5052
Final bid125 SEK
652
Mari Simmulson Uppsala Ekeby "Flicka" signerad no: 7034
Final bid125 SEK
648
Stig Lindberg Gustavsberg, skål
Final bid150 SEK